Sedmé místo na dráhové MS

TZJiří tento víkend odstartoval velice ostře paralympijskou sezónu a hned prvním startem bylo dráhové MISTROVSTVÍ SVĚTA. První disciplínou byl ve čtvrtek kilometr s pevným startem, ve kterém Jiří zajel standardní výkon a obsadil sedmé místo ve vyrovnané světové konkurenci, kde rozhodovali desetiny vteřiny mezi medailí a dalším pořadím.

V sobotu následoval stíhací závod na čtyři kilometry, kde se Jiří chtěl otestovat před závodem v Riu. Tréninky na stíhací závod byly velmi poctivé a napovídaly dobrý výsledek. Bohužel v závodě zaostal nejen za soupeři, ale především za svým standardním tréninkovým časem a především svým očekáváním, obsadil dvanácté místo. Stejně tak se mu nepodařil start v odpoledním scratchi.

Šampionát Jiří zakončil společně s Ivem Koblasou a Tomášem Kajnarem TÝMOVÝM SPRINTEM ČR na devátém místě.

„ S kilometrem jsem spokojený, je to vždy loterie desetinek vteřin a někdy mám větší štěstí, než soupeři a klapne to na medaili, jako vloni a někdy to štěstíčko zase chybí, jako letos. Zamyšlený jsem spíš ze stíhacího závodu, který se mi fatálně nepovedl. Časy z tréninku ukazovaly na výsledek minimálně o třídu lepší. Cítím se skvěle, ale tělo v samotném závodě neposlouchalo, tak jak mělo. Musíme zpětně vše vyhodnotit a otestovat, abychom přišli na příčinu. Asi tušíme k čemu došlo, ale potřebujeme si to ještě potvrdit.“

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je JB. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.