Jiří Bouška ukončil závěrečnou přípravu na LPH v Rio de Janeiro

20160827_172017_resizedJiří Bouška dnes startoval na Velké ceně Temelína v časovce jednotlivců, která byla jeho posledním testem před nadcházejícími Letními paralympijskými hrami v Rio de Janeiro.

Druhé místo ve své věkové kategorii svědčí o velmi dobré připravenosti. Svědčí o tom i fakt, že svému reprezentačnímu kolegovi Jiřímu Ježkovi nadělil téměř minutu. Sklonit se musel pouze před svým stájovým kolegou Tomášem Kotrlíkem.

Jiří během celých čtyř let, kdy směřoval pouze k jedinému cíli, najel více jak 100 000 km, vyrážel na přípravné kempy na Mallorcu, Kanárské ostrovy, do Dolomit, Šumavu a Beskyd, nazvedal tuny železa v posilovně a trávil dlouhé hodiny na velodromu v Motole.

Jiří sám ke své přípravě: „Odvedl jsem během těch čtyř roků opravdu maximum. Věřím, že jsem dobře připravený a jedu do Ria s tím, že tam na těch tratích nechám vše. Cítím se podobně jako v roce 2014 kdy jsem získal titul Mistra světa v časovce. To mi ukázalo, že člověk když chce, tak dokáže opravdu vše.“

A jak to vidí trenér Daniel Treml: „Jirka si jde opravdu tvrdě za svým cílem a já se klaním před jeho tréninkovou morálkou a pílí. Konkurence je v naší kategorii C4 opravdu veliká, ale od začátku věřím, že může uspět. Vím, že tam nechá maximum. S přípravou jsem moc spokojený.“

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je JB. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.